Telefon Zombisi Mi Oluyorsunuz?

· ·

telefon-zombisi-miyiz

970 görüntüleme

Günümüzde insanlar boş bakışlarını küçük bir ekrana sabitledi. Akıllı telefonlar hayatımıza iyice yerleşti. Peki bu durum hangi seviyede? Bu yazımda biraz bu konudan bahsedeceğim.

Geçmişte bu imkanlar ortada yoktu. İçinde bulunduğumuz iletişim çağında buralara kadar gelmemiz tabii ki oldukça önemli. Eskiden kitap ve gazeteler okumak için elimize aldığımız yegane şeylerdi. Bu yüzden kimilerine göre eski zamanların hissiyatı daha iyiydi. Bu da insanların vakit geçirirken aldığı keyfi unutulmaz kılıyor.

telefon-zombisi-miyiz-genc

Günümüzde ise farklı…

İmkanlar çok değişti ve gelişti. Tercih edilme sıraları değişti. Bir gazeteyi bile cebimizde taşıdığımız küçük bir ekrandan, bir bilgisayardan, bir tabletten okuyabilecek imkana kavuştuk. Bu imkanlar bir kitap ve bir dergi için de geçerli hale geldi.

Sanırım bu imkanların genişliği sebebiyle telefonlara bağlandık.  Sosyal medya ise tamamen farklı bir iletişim şekli. Ama bazen insanların telefonlarına bağımlı olduğunu da söyleyebiliriz. Bu duruma tamamen kötü diyemeyiz. Her insan bunun gerçek hayat ile dengesini kendisi belirlemeli.

20 Kasım 2017