Epilasyon Yöntemleri Neler?

· ·

epilasyon-yontemleri-nelerdir-2

3111 görüntüleme

Geçici ve kalıcı arasında değişen çeşitli tüy giderme yöntemleri bulunuyor. Bu yüzden yöntemler etkinlik ve maliyet açısından farklılık gösteriyor.

Tüy Dökücüler, tüyleri oluşturan proteinleri çözerek kopmalarını sağlıyor. Bu tür ürünlerin ortalama maliyeti uygulama başına oldukça düşük. Tüy dökücülerin krem, köpük ve sprey şeklindeki çeşitleri bulunuyor. Hatta erkeklere özel üretilmiş tüy dökücüler de piyasada mevcut. Tüy dökücü ürünler, geçici epilasyon seçeneklerinden jilete alternatif olarak tercih edilebilecek bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor.

Tüy dökücü krem nasıl kullanılır?

Tıraş ise tüyleri kesme yöntemidir. Yanlış bilinenin aksine tüylerin büyümesini hiç etkilemiyor. Aslında, jilet kullanmanın tüylerin daha da kalınlaşmasına neden olduğu bir efsane. Doğru bir bilgi değil. Bir tüy kesildiğinde, tüy gövdesinden kesildiği için, uzamaya başladığında sanki daha kalın uzamış gibi hissettirir. Oysa ki tüy kökünden alınmış olsaydı, kökten sıfırdan çıkacağı için ucu ince görünecekti. Yani fark sadece tüyün görüntüsünde, yapısında değil. Ayrıca çok pahalıya mal olmayan bir yöntem. İhtiyacınız olan iki şey, tıraş bıçağı ve köpüğü.

erkeklerde-vucut-tirasi

Üstelik, erkeklerin tercih edebileceği bir yöntem.

Tüyler nasıl tıraş edilir?

Sir ağda kullanmak en eski yöntemdir. Çam reçinesinden üretildikleri için tüy köklerini beslemiyor. Bu yüzden şekerli ağdaları kullanmamaya dikkat edin. Sir ağda, bu özelliğiyle istenmeyen tüylerle mücadele için etkili bir yöntem. Sir ağdayı kullanıma hazırlamak için dakikalarca ısınmasını beklemek ve ağda yaparken vücuttaki o yapış yapış hisse katlanmak biraz can sıkıcı olsa da alınan sonuç memnun ediyor. Sir ağda çeşitleri, kartuş ağda (roll on ağda), konserve ağda, soyulabilir ağda ve soğuk ağda bantları gibi bir kaç şekilde karşımıza çıkıyor.

Sir ağda nasıl yapılır?

Epilatörler, çoklu cımbız diye tanımlayabileceğimiz tüy alma cihazlarıdır. Döner başlığı sayesinde tüyleri bir cımbız gibi dişlerinin arasına sıkıştırarak çekiyor. Sadece birkaç saniyede cihazı gezdirdiğiniz yerdeki tüyleri almış oluyorsunuz. Sağlıklı bir sonuç alabilmeniz için cihazı doğru açıyla tutmanız ve kullanmanız gerekiyor. Epilatör kullanmak sizin için biraz daha fazla acı verici olabilir.

Epilatör nasıl kullanılır?

 Temiz görünen bir vücut için erkekler tıraş makinesi de kullanabiliyor.

erkek-vucut-tirasi-2

12 Temmuz 2017